Υποτροφίες του Προγράμματος κατά το Ακαδ. Έτος 2016-17 - Μαθηματικά της Αγοράς και της Παραγωγής

Υποτροφίες του Προγράμματος κατά το Ακαδ. Έτος 2016-17

Σε επιλεγμένους μεταπτυχιακούς φοιτητές θα χορηγηθούν υποτροφίες, ως εξής:
1. Υποτροφίες εισαγωγής: Με απόφαση της Ειδικής Διατμηματικής Επιτροπής του Προγράμματος, κατά την έναρξη του ακαδημαϊκού έτους, θα χορηγηθούν μία (1) ή δύο (2) υποτροφίες σε νεοεισερχόμενους φοιτητές. Οι υποτροφίες αυτές θα χορηγηθούν αποκλειστικά με ακαδημαϊκά κριτήρια και θα έχουν τη μορφή απαλλαγής από την καταβολή διδάκτρων.
2. Υποτροφίες επίδοσης: Με απόφαση της Ειδικής Διατμηματικής Επιτροπής του Προγράμματος, κατά τη λήξη του ακαδημαϊκού έτους, θα χορηγηθούν μία (1) ή δύο (2) υποτροφίες σε φοιτητές που ολοκληρώνουν τις σπουδές τους στο Πρόγραμμα. Οι υποτροφίες αυτές θα χορηγηθούν με αποκλειστικό κριτήριο την επίδοση των φοιτητών κατά τη διάρκεια της φοίτησής τους στο Πρόγραμμα και θα έχουν τη μορφή επιστροφής μέρους των διδάκτρων που θα έχουν ήδη καταβληθεί.